• Košík je prázdný.
Vyberte stránku

Základní ovládání Mauticu

Vložení formuláře do stránky (Divi)

Při vytváření formuláře použijte následující postup:

1. Vytvořte segment kontaktů pro kontakty z formuláře

2. Nahrajte přílohy k e-mailu, který bude formulář odesílat (e-book zdarma apod.)

3. Vytvořte e-mail, který bude formulář odesílat.

4. Vytvořte formulář (vyplňte všechny 3 záložky)

Podrobnější informace k jednotlivým krokům jsou ve videu – i když je trochu delší, pro úvod do fungování Mauticu ho doporučuji shlédnout celé.

Pro vložení kódu do stránky použijte modul Kód.

Při vkládání Manuální verze kódu je třeba jeho první část vložit do části Head nebo Body ve stránce (v Divi použijte záložku Divi – Integrace), do modulu kód se vkládá druhá část. První část kódu se do webu vkládá pouze jednou (pokud máte web od nás, kód už bude vložený).

Při vložení Automatické verze kódu použijte verzi JavaScript (iframe je zastaralé řešení). V Divi bude (při úpravě) při použití JavaScriptu kód vidět pouze v administraci stránky/příspěvku – ve Visual Builderu se nezobrazí.

Nastavení kampaní

Kampaně je třeba nastavit pouze v případě, že chcete vytvořit řetěz navazujících akcí (odeslání několika e-mailů v časovém odstupu, odesílání e-mailů na základě (ne)otevření předchozích…). Pro odeslání jediného e-mailu 1 či více segmentům kontaktů stačí vytvořit email Nový email segmentu a nastavit mu datum odeslání (není třeba vytvářet kampaň).

Kampaně tvoříme v návrháři – začneme výběrem zdroje kontaktů (segment/y kontaktů nebo formulář). Akci (např. odeslání e-mailu) přidáme kliknutím na ikonu +, které se objeví po najetí na střed spodního okraje obdélníčku s vybraným zdrojem kontaktů. Z této ikony přidáváme i všechny další akce, které mají proběhnout s časovým odstupem bez ohledu na chování kontaktu (otevření e-mailu apod.).

Pro nastavení akcí vycházejích z předchozího chování kontaktu klikneme na ikonu + ve spodní části pole, na které chceme reagovat (např. jeden z nastavených e-mailů) a přidáme rozhodnutí. V poli rozhodnutí klikneme na zelenou ikonu + (vlevo) pro variantu, že podmínka proběhla nebo na červenou ikonu + (vpravo) pro variantu, že podmínka neproběhla – a přiřadíme dané možnosti další akci. Nastavit můžeme jak obě možnosti pro podmínku, nebo pouze jednu z nich.

Kampaň je třeba publikovat (nepublikovaná kampaň se neodesílá), pokud chceme kampaň zastavit, stačí publikování zrušit.