• Košík je prázdný.
Vyberte stránku

Divi mezi svými základními funkcemi nemá vytváření pop-upů. To ale neznamená, že je v Divi nelze vytvořit.

Existuje několik možností, jak popupy vytvářet pomocí pluginů. V tomto článku představíme pouze několik z nich, ušitých na míru Divi nebo Mauticu.

Bloom

Bloom je plugin přímo z dílny Elegant Themes, autorů Divi. Lze ho použít s jakoukoliv WP šablonou, a to nejen pro vytvoření pop-upu, ale třeba i hezky stylovaného widgetu nebo fly-in pro sběr e-mailů.

Bloom nabízí přes 100 předdeginovaných šablon vzhledu, které zahrnují kromě samotného formuláře ještě možnost vložit text a obrázek.

V současné době lze Bloom automaticky napojit na 16 různých poskytovatelů e-mailingových služeb, mezi které v tuto chvíli bohužel nepatří Mautic. Neznamená to, že by se Bloom s Mauticem použít nedal, ale formulář je třeba vložit kódem vygenerovaným v Mauticu. V některých předdeginovaných šablonách se zobrazuje dobře, v některých ne.

Bloom je placený plugin dostupný v rámci členství Elegant Themes za 89 USD ročně, k webům vytvořeným na platformě Cleverstart vám ho na požádání nainstalujeme bezplatně.

Hustle

Hustle je prémiový plugin z dílny WPMU Dev, který osobně pro sběr e-mailů používám nejraději. Má integraci pro 12 e-mailingových služeb, mezi které patří i Mautic.

Kromě pop-upů v něm můžete vytvořit i slide-in, widget, modul, který se bude automaticky vkládat za text v příspěvcích, nebo shotcode, který můžete libovolně vkládat kamkoliv na web nebo do příspěvků.

Velkou výhodou Hustle je možnost barevně nastylovat pop-up v podstatě bez omezení. Můžete si vybrat několik variant rozložení, zahrnujících obrázek, text a formulář – a následně zvolit jakoukoliv barevnou kombinaci jednotlivých prvků. Vybrat si můžete i jeden z předdefinovaných barevných vzhledů.

Plugin Hustle existuje v placené a free verzi. Placená verze je dostupná pouze v rámci členství WPMU Dev za 49 USD měsíčně, nelze ji zakoupit samostatně. Free verzi si můžete nainstalovat přímo z WP repozitáře (tedy pod nabídkou Pluginy v administraci) a má jediné omezení – vytvoříte s ní pouze jediný formulář. Pokud vám tedy stačí formulář pouze na 1 e-book nebo sběr newsletteru, Hustle by vám mohl perfektně vyhovovat.

Poznámka: při napojování Mauticu se občas stává, že Hustle nenačte segmenty v instalaci a s Mauticem se automaticky nepropojí. Tuto situaci způsobuje cache (mezipaměť) Mauticu a lze ji velice snadno vyřešit jejím vyčištěním. Tento úkon zatím nelze udělat přímo z administrace Mauticu. U webů na platformě Cleverstart stačí zadat požadavek na podporu a Hustle vám zapojíme. Tento problém je jednorázový, čištění cache není třeba pro funkčnost pluginu opakovat.

Divi Overlays

Divi Overlays od DiviLife je asi nejpokročilejší plugin pro vytváření pop-upů a overlays v Divi.

Po instalaci pluginu se v administraci objeví nová položka Divi Overlays. V této nabídce stačí zadat vytvoření nového pop-upu a dále postupovat stejně, jako při vytváření samostatné stránky v Divi. Editor Divi Overlays neobsahuje Visual Builder, pouze jednoduchý Divi editor, do kterého lze vložit sekce, řádky a moduly. Pokud si bez Visual Builderu nevystačíte, lze i tento nedostatek snadno vyřešit – stačí požadovaný layout vytvořit jako samostatnou stránku, uložit do knihovny – a následně načíst z knihovny v Divi Overlays.

Pop-up lze nastavit jako overlay – tedy vyskakovací okno s pozadím, které překrývá celou stránku. Druhou možností je nastavit pozadí průhlednou barvu, a ponechat pop-upu klasický vzhled.

Pop-upům lze nastavit nejrůznější spouštěče. Zobrazit se mohou po kliknutí na odkaz, tlačítko či obrázek. Stejně tak jim lze nastavit podmíněné spuštění např. po odscrollování na konec stránky, určeném čase na stránce stráveném (např. 10 vteřin po načtení) nebo úmyslu stránku opustit.

Divi Overlays je placený plugin. Cena pluginu je 15 USD/rok pro 1 web. Pokud máte web na platformě Cleverstart, můžeme vám plugin doinstalovat za cenu 350 Kč s doživotní aktualizací.

Divi PopUp Module

Divi PopUp Module z Elegant Marketplace umožňuje vytvářet pop-upy s libovolným obsahem, včetně layoutů vytvořených v Divi. Layout je třeba vytvořit samostatně, např. jako stránku, kterou lze následně uložit do knihovny a vložit do pop-upu. Pop-up může kromě celého layoutu obsahovat ještě video, obrázek, obsah vytvořený v klasickém wordpress editoru, nebo iframe.

Pop-up lze spustit kliknutím na tlačítko nebo obrázek, nebo automaticky po načtení stránky, se zvolenou časovou prodlevou.

Pop-upy mají několik předdefinovaných stylů vzhledu a překrytí.

Plugin je placený, za cenu 15 USD ho lze zakoupit na Elegant Marketplace. K webům na platformě Cleverstart vám ho nainstalujeme zdarma.