• Košík je prázdný.
Vyberte stránku

google hangout konec (1)

Google oznámil, že k 12. září ukončuje na Google+ oblíbenou live-streaming službu Google Hangouts on Air – známou zejména díky online webinářům.

Služba sama o sobě bude dále přístupná, avšak nově pouze z prostředí YouTube živě. Společně s odchodem z Google+ budou ukončeny také některé její součásti. Nejcitelnější změnou je v tomto směru ukončení Otázek a odpovědí. Google chce, aby uživatelé nahradili stávající způsob komunikace s diváky prostřednictvím sociálních sítí nebo Otázek a odpovědí ve službě Google Slides (česky Prezentace Google).

Webináře a další vysílání naplánované a zahájené do 12.9. proběhnou ještě v původním prostředí, po tomto datu již bude třeba využít přístupu přes YouTube Live – a to  v případě událostí již naplánovaných.

Google již zveřejnil i návod (v češtině), jak naplánovat a přesunout události ve službě YouTube Live.

Proč se služba mění

Google spustil službu Hangouts on Air v roce 2012, kdy byla dostupnost podobných služeb velmi malá, a hned v následujícím roce zpřístupnil i službu YouTube Live. Obě služby jsou spolu propojené, nicméně prostředí YouTube je pro živé vysílání přeci jen přirozenější. Google se tedy rozhodl nadále neplýtvat časem na dvě společně fungující služby, ale přenést Google Hangouts do YouTube Live.