• Košík je prázdný.
Vyberte stránku

instalace (2)Když hledáte hosting pro svůj web, většina lidí vás pošle na Wedos. Jsou nejznámější a jejich ceny patří k těm nejnižším (k hostingu za 350 Kč můžete jako dárek dostat doménu s koncovkou .cz zdarma). Co bohužel mezi výhody Wedosu nepatří, je trochu nepřehledná administrace.

Před časem jsem na nový web právě u Wedosu chtěla nahrávat WordPress a zjišťovala, zda je možné ho instalovat automaticky – bez zakládání databáze a nahrávání souborů přes FTP. I když jsem tuto možnost v administraci nenašla – je tam. Abyste ji nemuseli složitě hledat (a já příště taky ne), popíšu vám, jak na to.

Instalace WordPressu na hosting od Wedosu krok za krokem:

  1. Pokud už máte zakoupenou doménu a hosting, přihlašte se do administrace Wedosu.
  2. V horní liště záložek klikněte na Webhosting. Na stránce se objeví seznam všech domén, ke kterým máte hosting.
  3. Klikněte na doménu, na kterou chcete WordPress instalovat (přímo na modře zbarvený název).
  4. V levém sloupci se vám objeví nové menu s názvem Webhosting vasedomena.cz – v něm klikněte na položku Instalátor aplikací (třetí odspodu).
  5. Objeví se nabídka aplikací, které můžete automaticky nainstalovat. Klikněte na WordPress.
  6. V dalším okně se objeví formulář, ve kterém můžete zadat, kam se má WordPress nainstalovat. Pokud chcete upravovat přímo stránku vasedomena.cz, nechte zadání tak, jak je. Pokud již na hlavní stránce obsah máte, můžete takto vytvořit i subdoménu (např. blog.vasedomena.cz) nebo podstránku (vasedomena.cz/blog) – jednoduše vyplněním příslušných políček. Pak klikněte na Vytvořit instalaci.
  7. V následující stránce vyplníte ještě Údaje instalace: Název a popis stránek, uživatelské jméno a e-mail správce (tedy obvykle vás). Jako uživatelské jméno volí většina lidí „admin“, což už bohužel vědí i všichni roboti, pokoušející se čas od času do stránek nabourat. I když toto rizko není velké a zrovna Wedos má útoky robotů ošetřené poměrně dobře, je lepší zvolit jiné jméno. Název a popis lze následně změnit přímo v nainstalovaném WordPressu, nemusíte se s tím tedy příliš lámat hlavu. Klikněte na Pokračovat.
  8. Na poslední stránce zkontrolujte e-mail, na který přijde přihlašovací heslo (případně zadejte jiný), a klikněte na Zahájit instalaci.

To je vše. Během pár minut by vám na zadanou adresu měl dorazit e-mail s přihlašovacími údaji – heslem a přihlašovací stránkou (URL administrace).

Po přihlášení můžete nastavit vzhled stránky a začít publikovat první stránky a články. Vzhledem k tomu, že Wedos automaticky instaluje starší verzi WordPressu, nejspíš vás na první stránce (Nástěnce) bude čekat informace o nové verzi a doporučení k aktualizaci. Stačí kliknout na Provést aktualizaci a vše opět proběhne automaticky.

Ať se vám daří!

Lucie