• Košík je prázdný.
Vyberte stránku

home-office-336377_640Šok! Zjistil/a jsem, že na svůj web mám psát blog! Prý to pomáhá prodeji v jakémkoliv oboru! Ale co do něj jako mám psát?

Ano, přesně takhle pravidelně reagují účastníci kurzů pro adepty internetového podnikání na informaci, že by měli začít psát blog. Pak dlouze přemýšlejí, o čem by vlastně měli psát a jak – a nakonec se na jejich webu upejpavě objeví první článek s názvem Proč jsem začal/a psát blog. No, každý z nás nějak začínal – a u málokoho to bylo lepší 🙂

Přiznám se, že začít psát blog na téma svého podnikání pro mě samotnou vlastně žádný problém nebyl. Že bych byla úžasný talent od přirození?

Nejspíš ne, jen jsem s blogováním začala o dost dříve . Můj první blogový příspěvek se na Bloguje.cz objevil 21.5.2005. A ano, byl ještě horší, než většina těch „Proč jsem začal/a psát blog“ (máte-li pátrací náladu, prozradím vám, že na internetu stále ještě visí 🙂 ). I přes ne zrovna fenomenální start se ale můj blog časem dostal do výběru těch nejčtenějších blogů na zmíněném portálu Bloguje (a taky mi přilákal mého dnes již manžela 😉 ).

Tajemství dobrých textů totiž nezáleží ani na tom, co jste měli ve škole ze slohu, ani na odvaze, se kterou do toho jdete – dokonce ani na množství copywriterských pouček, které jste četli nebo slyšeli (i když některé vám mohou dost pomoct).

Každý spisovatel vám rád prozradí, že základem úspěchu je se pořádně „vypsat“.

Co to znamená? Nic víc a nic míň, než to, že čím více budete psát, tím v tom budete lepší.

Spousta lidí od maturitní práce z českého jazyka nenapsala o moc víc, než nějaké ty maily a pár vzkazů na lednici. Pokud k nim patříte, nic si z toho nedělejte – a prostě začněte psát. Pokud se zatím necítíte dost jistí v kramflecích na blog podporující váš byznys, kde si může každý přečíst, že to píšete právě vy (ano, právě tohle je noční můra mnoha začínajících autorů), vyzkoušejte si to měsíc nebo dva někde jinde – a založte si blog třeba na blogger.com. Pod přezdívkou, kterou nikdo nezná. A pište o čemkoliv, co vás baví. O vaření, běhání, zahradničení, módě, o tom, co děláte každý den, o svých názorech či snech…

Účelem je prostě veřejně psát, zvyknout si na ten pocit a postupně se naučit, jak tvořit texty s lehkostí a přirozeně. Případné čtenáře berte jako bonus, ale pro počáteční „vypsání se“ nejsou nezbytní.

Uvidíte, že když pak zasednete ke svému prvnímu „ostrému“ blogu, půjde to celkem snadno.

A já vám příště prozradím, o čem vlastně psát a jaké texty mají nejlepší efekt 😉

Ať se vám daří!

Lucie