• Košík je prázdný.
Vyberte stránku

Easy Digital Downloads už možná znáte jako skvělý plugin na prodej digitálního obsahu, jako jsou e-booky nebo třeba hudba. Dá se s ním ale vytvořit třeba online kurz nebo web s uzavřenou členskou sekcí, do které se dostanou jen platící zákazníci?

Odpověď zní (možná překvapivě) – ano, dá!

Pro aktivování této funkce je potřeba k EDD přidat rozšíření, které se jmenuje Content Restriction. Jeho funkce je jednoduchá – u kterékoliv stránky na vašem webu dokáže nastavit, zda se jeho obsah zobrazí komukoliv, nebo jen lidem, kteří mají zakoupený některý produkt (třeba právě online kurz).  Ostatním se na stránce zobrazí informace, že daný obsah je přístupný pouze těm, kdo produkt zakoupili.

Skrýt tímto způsobem můžete stránku s odkazy na stažení zakoupených produktů, stránky s videokurzy, články a materiály určené jen platícím členům nebo třeba diskusní fórum.

Když použijete shortcode  [edd_restrict], můžete dokonce omezit i zobrazování některé části vašeho textu. Tato funkce se hodí pro weby, které nabízejí předplatné a některé články zobrazují pouze platícím členům. Začátek článku tak mohou vidět všichni návštěvníci, celý text pouze platící.

Produkty, po jejichž zakoupení se klientům obsah zobrazí, lze kombinovat – můžete tedy třeba účastníkům vašeho online kurzu zpřístupnit jako bonus i jiný kurz (který už třeba neprodáváte). Jednoduše u stránek, které se mají nově zobrazit, přidáte zobrazení pro kupující kurzu stávajícího.

Rozšíření stojí 29 USD (tedy asi 700 Kč) ročně, tedy o dost méně, než běžně používaná „hotová“ řešení.  Instaluje se jako kterýkoliv jiný plugin do WordPressu.

Pokud vytvoření online kurzu či členské sekce zvažujete, EDD je určitě řešení, se kterým můžete počítat.

Ať se vám daří!

Lucie