• Košík je prázdný.
Vyberte stránku

Velmi častá obava autorů prodávajících vlastní knížku v PDF formátu je, že se po zakoupení začne živelně šířit po nejrůznějších internetových úložištích. Rada „jednou, dvakrát měsíčně zkontrolujte Ulož.to a případně požádejte o odstranění“ obvykle není přesně to, co by autoři rádi slyšeli jako odpověď na otázku „jak chránit svůj e-book před nelegálním šířením.

Dá se to řešit i jinak?

Ano, dá.

V první řadě je dobré vědět, že ač jsou (nejen) Češi národem sdílečů, u koupených e-booků se to kupodivu neděje moc často. Méně pozitivní zprávou je, že sebelepší ochrana PDF souboru je prolomitelná či odstranitelná – každopádně sdíleči podobnou činnost trochu znepříjemní a zvýší riziko jeho odhalení.

4-screenshot-640x531Pokud prodáváte e-book prostřednictví Easy Digital Downloads, můžete pro ochranu vašeho e-booku použít rozšíření PDF Stamper. Pro jednu stránku stojí 29 USD ročně (tedy asi 700 Kč) a instaluje se jako běžný plugin do WordPressu.

Toto rozšíření opatří váš e-book před odesláním klientovi „vodoznakem“, který může obsahovat třeba klientovo jméno a příjmení, nebo kód objednávky – tedy identifikační znak, podle kterého případně poznáte, kdo e-book nasdílel. Protože máte možnost nastavit i parametry textu, je jen na vás, jestli každou stránku opatříte černým textem „Petře Nováku, děkuji Ti za zakoupení e-booku“, nebo text necháte splynout s barvou pozadí tak, že bude snadno zjistitelný při přejetí myší – ale při běžném prohlížení nebude vidět.

Rozšíření se dá pořídit přímo na stránkách Easy Digital Downloads – https://easydigitaldownloads.com/downloads/pdf-stamper/

Přeji vám mnoho úspěšných prodejů – a žádné nelegální sdíleče 🙂

Ať se Vám daří

Lucie

 

zdroj obrázku: https://easydigitaldownloads.com/downloads/pdf-stamper/